Prilikom skladištenja opasnih sredina, striktno provodimo inspekciju i održavanje naših spremnika od stakloplastike i primjenjujemo sljedeće standarde inspekcije i održavanja:
1. Cisterna za skladištenje zapaljivih gasova i zapaljivih tečnosti mora biti opremljena potrebnom vatrogasnom opremom, a u rezervoaru je strogo zabranjeno pušiti, paliti otvorenom vatrom, grejati ili unositi izvor paljenja u prostor rezervoara. .
2. Za rezervoare za skladištenje koji sadrže zapaljive, eksplozivne, toksične, korozivne i druge medije, moraju se striktno poštovati relevantne odredbe o rukovanju opasnom robom.
3. Prije pregleda ili popravke spremnika za skladištenje, morate isključiti napajanje električne opreme povezane sa spremnikom i slijediti procedure primopredaje opreme.
4. Nakon iscrpljivanja unutrašnjeg okruženja rezervoara za skladištenje, ulazne i izlazne ventile treba zatvoriti ili dodati slijepe pregrade kako bi se izolirale cijevi i oprema koja je na njega povezana, i treba postaviti očigledne pregradne znakove.
5. Spremnik za skladištenje koji sadrži zapaljive, korozivne, toksične ili gušeće medije mora se zamijeniti, neutralizirati, dezinficirati, očistiti i drugim tretmanima, analizirati i pregledati nakon tretmana, a rezultati analize moraju biti u skladu sa odredbama relevantnih specifikacija i standarda. Strogo je zabranjeno zamijeniti ga zrakom ako sadrži zapaljiv medij.
6. Da biste radili u rezervoaru, morate podnijeti zahtjev za dozvolu za rezervoar. Ako je rad prekinut iz bilo kojeg razloga na duže vrijeme, potvrda o radu rezervoara treba ponovo izdati.
7. Uzorci se moraju uzeti i analizirati 30 minuta prije ulaska u rezervoar, a sadržaj kiseonika je 18-23% (volumenski omjer).
8. Nosite ličnu zaštitnu opremu kada ulazite u rezervoar kako biste očistili otrovne i korozivne ostatke.
9. Skele i uređaji za podizanje koji se postavljaju moraju biti jaki i pouzdani i strogo je zabranjeno bacati materijale i alate unutra i van tokom rada kako bi se osigurao siguran rad.
10. Napon rasvjete u rezervoaru ne smije prelaziti 24 lampe otporne na eksploziju.
11. Kada cisternu treba zapaliti, mora se podnijeti zahtjev za vatrogasni certifikat.
12. Mora postojati zaštita za upravljanje rezervoarom i moraju postojati pouzdane kontaktne mjere.
13. Kada osoblje završnog održavanja i osoblje čuvara zajednički pregledaju unutrašnjost i vanjštinu rezervoara, nakon potvrde da nema sumnje, staratelj će potpisati potvrdu o radu u rezervoaru, nakon čega se rupa može zatvoriti.
14. Prilikom ispuštanja vode nakon testiranja pod pritiskom, ona mora biti povezana sa atmosferom kako bi se spriječilo usisavanje.